با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
از موج‌سواری رسانه‌های اتریش بر اسلام‌هراسی تا تلاش برای ممنوعیت حجاب
رسانه‌های اتریش با موج‌سواری بر پدیده اسلام‌هراسی، تأثیرات مخربی را از خود بر جای گذاشته‌اند، مثلا عباراتی نظیر «تروریست مسلمان» از تریبون رسانه‌ها بسیار شنیده می‌شود و حمله به مساجد و رفتار ناخوشایند با بانوان محجبه این کشور نیز در سال‌های اخیر افزایش یافته است.
تعطیلی موقت 4 مسجد بزرگ در هلند
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶
4 مسجد بزرگ هلند در پی حمله مسلحانه به مسجد استان «کبک» کانادا به‌‌طور موقت درب‌های خود را هنگام اقامه فریضه نماز به روی نمازگزاران می‌بندند.
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۶
رئیس‌جمهور مصر، موزه هنرهای اسلامی قاهره به عنوان یکی از مهم‌ترین موزه‌های اسلامی جهان را بازگشایی کرد.
مرکل: صدور فرمان محدودیت مهاجرت به آمریکا مصداق اسلام‌ستیزی است
صدراعظم آلمان ضمن محکوم کردن محدودیت مهاجرت به آمریکا این اقدام را مصداق اسلام‌ستیزی دانست و گفت که افرادی که تحت تاثیر این پیام قرار گرفته‌اند در آلمان پذیرفته می‌شوند.
اسلام‌هراسی و مسجدهراسی در غرب ریشه‌های تاریخی دارد
مایکل آلن گلسپی استاد برجسته فلسفه دانشگاه دوک آمریکا و از فلاسفه مطرح معاصر معتقد است موج اسلام هراسی کنونی در غرب موجی زودگذر و گذراست و دوامی نخواهد داشت.
افزایش تدابیر امنیتی اطراف مساجد نیویورک
مقامات نیویورک از افزایش تدابیر امنیتی در اطراف مساجد این شهر پس از حمله مسلحانه به مسجد جامع استان «کبک» کانادا خبر دادند.
بازداشت 32 مسلمان روهینگیایی به اتهام تماس با بستگان
مقامات میانمار در جدیدترین جنایات خود در حق اقلیت مسلمان روهینگیا، 32 شهروند مسلمان را به اتهام واهی تماس با بستگان خود در خارج از کشور بازداشت کردند.
افزایش شمار قربانیان حمله به مسجد کانادا به ۶ کشته
در حادثۀ تیراندازی در مسجدی در شهر کبک کانادا دست‌کم6 نفر کشته و تعدادی زخمی شدند.
تیراندازی مرگبار در مسجد کبک کانادا
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۹
تیراندازی در یک مسجد کبک سیتی، مرکز استان کبک کانادا، تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته است. این حمله هنگامی در مرکز فرهنگ اسلامی رخ داد که حاضران برای اقامه نماز عصر در مسجد جمع شده بودند.
ترامپ؛ اسلام‌ستیزی در آمریکا به اوج می‌رسد
مردی که با شعار «آمریکا را بار دیگر بزرگ سازیم»‌ به کاخ سفید راه‌ یافت، مرزهای اسلام‌‌هراسی در جامعه آمریکایی را جابجا کرده و عملا با ممنوع ساختن ورود اتباع هفت کشور اسلامی وارد مرحله اسلام‌ستیزی شده است.
هتک حرمت مسجد «لیون» در فرانسه
۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰
فرد ناشناسی در اقدامی اسلام‌ستیزانه با قرار دادن سر لاشه خوکی جلوی درب اصلی مسجد تازه تأسیس شده شهر لیون که قرار است به‌زودی افتتاح شود، این مسجد را مورد هتک حرمت قرار داد.
سازمان مسلمانان متحد استرالیا برای نخستین‌بار برنامه روز جوان را برای جوانان استرالیا با موضوع مشاوره و هدایت شغلی در سیدنی برگزار می‌کند.
مسجد «ویکتوریا»ی تگزاس در آتش سوخت
۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۷
مسجد و مرکز اسلامی شهر «ویکتوریا» در ایالت «تگزاس» آمریکا به طرز مشکوکی دچار حریق شد و در آتش سوخت.
رأی تبعیض‌آمیز دادگاه چک علیه پرستار محجبه
دادگاه «پراگ»، پایتخت کشور چک دادخواست بانوی مسلمان سومالیایی را مبنی بر اقدام غیرقانونی و اجبار یک کالج پرستاری برای برداشتن حجاب رد کرد.
گروه فعالان ضدنژادپرستی در ایالت «مین» آمریکا برای اعلام همبستگی با مسلمانان کمپین «از مغازه مسلمانان خرید می‌کنیم» راه‌اندازی کردند.
ابراز نگرانی شدید سازمان ملل از تبعیض علیه مهاجران و مسلمانان
دبیرکل سازمان ملل از تبعیضی که مهاجران، پناهجویان و اقلیت ها با آن رو به رو هستند به شدت ابراز نگرانی کرد.
توهین به یک زن مسلمان در فرودگاه نیویورک
یکی از هواداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا یک زن مسلمان را در فرودگاه بین‌المللی «جان اف کندیِ» نیویورک مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار داد.
نخستین مهد کودک اسلامی در شهر «گلاسگو» اسکاتلند به دلیل داشتن محیطی آرام و دوستانه برای کودکان و اغذیه حلال مورد استقبال والدین غیرمسلمان قرار گرفته است.
تهدید آمفی‌تئاتر کانبرا توسط اسلام‌ستیزان
آمفی‌تئاتر کانبرا به دلیل نصب بیلبورد روز ملی استرالیا با عکس دو دختر مسلمان محجبه از سوی اسلام‌ستیزان تهدید به انفجار با بمب شد.
پیشنهاد ممنوعیت قوانین اسلامی در دادگاه‌های آمریکا
بیش از 25 نفر از اعضای مجلس سنای آمریکا موافقت خود را با پیشنهاد ممنوعیت استفاده از قوانین خارجی شامل قوانین اسلامی در دادگاه‌های سراسر آمریکا اعلام کردند.