با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
نصب بیلبوردهای قرآنی در «ادمونتون» کانادا
زنان مسلمان شهر ادمونتون کانادا بیلبوردهایی مزین به آیه‌ای از قرآن برای مقابله با تصورات نادرست درباره اسلام، در این شهر نصب کرده‌اند.
جامعه اسلامی مجارستان،افزایش اسلام هراسی را محکوم کرد
جامعه اسلامی مجارستان،افزایش اسلام هراسی و بیگانه ستیزی در این کشور را محکوم و از برخی تدابیر افراطی علیه جامعه مسلمانان مجارستان انتقاد کرد.
محکومیت حمله به مدرسه اسلامی دانمارک
دیده‌بان ‌اسلام‌هراسی وابسته به دارالفتوای مصر، حمله وحشیانه افراد ناشناس به مدرسه اسلامی ویژه خطیبان و امامان جماعت در شهر «کپنهاگ»، پایتخت دانمارک را محکوم کرد.
حمله اسلام‌ستیزان به مسجدی در سوئد
افراد ناشناس بعد از نماز صبح مسجدی در استکهلم، پایتخت سوئد را با پرتاب ترقه داخل آن و درج نشانه نازی‌ها روی دیوارها مورد حمله اسلام‌ستیزانه قرار دادند.
ارسال نامه‌های تهدیدآمیز به مساجد کالیفرنیا
نامه‌های متعددی با محتوای تهدید مسلمانان به نسل‌کشی و تقدیر از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا طی روزهای اخیر به تعدادی از مساجد در ایالت کالیفرنیای آمریکا ارسال شده است.
حمله به بانوی محجبه در فروشگاه آمریکایی
بانوی محجبه‌ای در فروشگاه شهر «البوکرکی» در نیومکزیکوی آمریکا دیروز جمعه، پنجم آذرماه، مورد تهاجم یک زن آمریکایی قرار گرفت.
تنبیه کودک مسلمان در مهدکودک آمریکایی
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی از معلم مهد کودک شهر «شارلوت» در ایالت کارولینای شمالی آمریکا به خاطر تهدید و تنبیه‌ کودک مسلمان شکایت کرد.
جمع‌آوری گذرنامه‌های مسلمانان یک استان چین
مقامات چینی به ساکنان استان «سین‌کیانگ» در غرب این کشور که بیشتر جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند، دستور داده‎اند گذرنامه‎های خود را به پلیس تحویل دهند.
اعضای جامعه مسلمانان آمریکا، میزگردی را در مورد هویت مسلمانان آمریکا با هدف معرفی مسلمانان به مردم این کشور و برطرف کردن تصورات غلط برگزار کردند.
رویترز: نگرانی مسلمانان آمریکا از یک نظرسنجی مشکوک
مسلمانان آمریکا در برخی نقاط این کشور هفته گذشته شاهد یک نظرسنجی بودند که نگرانی هایی را در میان آنان بوجود آورده است.
نسخه آلمانی نشریه ضداسلامی «شارلی ابدو» منتشر می شود
یک روزنامه هتاک فرانسوی اعلام کرد به زودی نسخه آلمانی خود را هم منتشر می کند.
روند رو به رشد تجارت و ادامه تحصیل مسلمانان در کشور ژاپن منجر به ساخت نمازخانه‌های متعدد در دانشگاه‌ها و تأسیسات تجاری و رقابت چشمگیر دانشگاه‌ها در این زمینه شده است.
منع ورزشکار محجبه از رقابت‌های قهرمانی آمریکا
بوکسور ۱۶ ساله اهل ایالت «مینه‌سوتا» آمریکا به خاطر حجاب اجازه شرکت در مسابقات قهرمانی بوکس را که در حال برگزاری در شهر «کیسیمی» فلوریدا است، پیدا نکرد.
هتک حرمت قرآن در کتابخانه‌ آمریکایی
افراد ناشناس چند نسخه از قرآن کریم را در کتابخانه شهر «اوانستون» در ایالت «ایلینوی» آمریکا با درج عبارات موهن مورد هتک حرمت قرار دادند.
شکایت شهردار نیویورک از ترامپ به خاطر تبعیض علیه مسلمانان
شهردار نیویورک اعلام کرد که در‌صورتی‌که در زمان ریاست‌جمهوری ترامپ یک پایگاه اطلاعاتی علیه مسلمانان ایجاد و آنان مجبور به ثبت‌نام شوند، از ترامپ شکایت خواهد کرد.
واکنش دیده‌بان اسلام‌هراسی به تداوم حملات علیه مسلمانان میانمار
دیده‌بان اسلام‌هراسی وابسته به دارالفتوای مصر، استمرار حملات وحشیانه علیه مسلمانان اقلیت روهینگیا توسط مقامات میانمار را محکوم کرد.
عکسی که اسلام‌ستیزی ترامپ را برملا کرد
بزرگنمایی از یک عکس، از برنامه‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا درباره گزینه موردنظرش برای وزارت امنیت داخلی و برخی از سیاست‌های احتمالی از جمله تفتیش عقاید مسلمانان پرده برداشته است.
جامعه مسلمانان کمبریج در انگلیس اقدام به ساخت گران‌ترین مسجد دوستدار محیط زیست در خیابان «میل رود» واقع در جنوب این شهر کرده است.
تعرض به بیش از ۱۰۰ مسجد در بریتانیا طی ۴ سال اخیر
یک سازمان وابسته به دولت بریتانیا، از تعرض به بیش از ۱۰۰ مسجد و مرکز اسلامی در این کشور طی چهار سال اخیر خبر داد.
فرانسه بهای عادی سازی اسلام هراسی را می پردازد
تحلیلگران سیاسی معتقدند که فرانسه بهای عادی سازی اسلام هراسی را می پردازد.