با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
توزیع قرآن در «پانتلند» سومالی
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۰۲
سازمان توسعه آفریقا در طرحی فرهنگی به توزیع ۲۰۰ نسخه از قرآن کریم میان قرآ‌ن‌آموزان مدرسه حفظ قرآن «جلحور» واقع در منطقه خود مختار «پانتلند» سومالی اقدام کرد.
کمپین بانوی مسلمان کالیفرنیا برای معرفی اسلام
پلیس ضدترور انگلیس در حال تحقیق درباره ایمیل‌های حاوی مطالب ناشی از نفرت و بسته‌های مشکوک برای مساجد این کشور و آمریکا است.
مسجد توکیو؛ مروج پیام صلح‌ اسلام
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۸
در کشوری که اکثریت جمعیت آن را پیروان شینتوئیسم و بودیسم تشکیل می‌دهند، مسجد توکیو تلاش منحصربه‌فردی را برای کمک به مردم ژاپن برای دیدن مأموریت حقیقی دین اسلام انجام می‌دهد.
تلاش برای شناسایی عاملان تهدید مساجد آمریکا و انگلیس
پلیس ضد تروریسم لندن در حال تحقیقات برای یافتن عامل ارسال نامه‌های تهدیدآمیز به مساجد انگلیس و آمریکا از محلی نزدیکی شهر «شفیلد» در انگلیس است.
بازداشت به اتهام داشتن برنامه اسلامی در تلفن همراه!
مأموران چینی ۵۳ مسلمان اویغور در دهکده «بوفورگا» در شهر کاشغر در ایالت مسلمان‌نشین سین‌کیانگ را بازداشت کردند.
سیاستمدار اسلام‌ستیز نامزد رهبری حزب حاکم انگلیس شد
حزب استقلال انگلیس موسوم به یوکیپ به «آنی ماری واترز»، سیاستمدار اسلام‌ستیز اجازه داد که برای ریاست این حزب نامزد شود.
رسیدگی به پرونده مسلمان‌ستیزی کارخانه آمریکایی
کمیسیون فرصت‌های اشتغال برابر (EEOC) آمریکا نظر خود را درباره اقدام یک کارخانه بسته‌بندی گوشت در ایالت «کلرادو» در عدم اجازه به کارگران مسلمان برای خواندن نماز در محل کار و اخراج آن‌ها اعلام کرد.
جریمه پلیس آمریکا به خاطر تعرض به حجاب
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
شورای شهر «لانگ بیچ» در ایالت کالیفرنیای آمریکا پلیس این شهر را به خاطر برداشتن حجاب از سر یکی از زنان مسلمان 85 هزار دلار جریمه کرد.
وب‌سایت ویژه مسلمانان در اوکلاهما راه‌اندازی می‌شود
وب‌سایت ویژه معرفی مسلمانان به منظور مقابله با اسلام‌هراسی در قالب کمپین همسایه مسلمان در «اوکلاهما»ی آمریکا راه‌اندازی می‌شود.
اخراج ۴۰ هزار مسلمان روهینگیا از هند
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۲
هند اعلام کرد قصد دارد، ۴۰ هزار مسلمان روهینگیایی را اخراج کند.
حجاب و اشتغال زنان در آلمان
۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۴۰
خبرگزاری «تاگس اشپیگل» آلمان در مقاله‌ای به موضوع حجاب و اشتغال زنان در جامعه آلمان پرداخته است.
اهانت به فروشنده مسلمان در نیویورک
۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
فروشنده مسلمان آمریکایی در محله «آستوریا» در منطقه «کویینز» نیویورک چندین بار از سوی فرد ناشناس مورد هدف اسلام‌ستیزی و اهانت قرار گرفته است.
انفاق مسلمانان به بیمارستان «شفیلد» انگلیس
اعضای مسجد شهر «شفیلد» انگلیس در اقدامی خیرخواهانه مبلغ ۱۱ هزار و ۴۰۰ پوند برای گرامیداشت سالروز وفات رئیس سابق هیئت امنای مسجد به بیمارستان سرطانی‌های این شهر انفاق کردند.
تنها مسجد شهر «وینونا» آمریکا؛ چشم انتظار نوسازی
پس از آنکه تنها مسجد شهر «وینونا» در ایالت «مینه سوتا» آمریکا در سال 2013 به‌طور کامل در آتش‌سوزی تخریب شد، مسجد جدید نیاز ضروری به کمک مسلمانان برای نوسازی و تجهیز دارد.
اسلام‌ستیزی به شبکه رادیویی لندن رسید
داستان ده صفحه‌ای تبعیض علیه گوینده مسلمان رادیو لندن هنگام درخواست برای مصاحبه به منظور تصدی شغل گویندگی در داخل این شبکه رادیویی جنجال آفرید.
افزایش جرائم ناشی از نفرت علیه مسلمانان در آلمان
وجود احساسات منفی علیه مسلمانان در آلمان سابقه‌ای طولانی دارد، اما این مسئله به دلیل عوامل خارجی و کمپین‌های بیگانه‌ستیزانه گروه‌های راست افراطی این کشور طی سال‌های اخیر شدت گرفته است.
اولین جشنواره مسلمانان به همت بنیاد آموزشی مسلمانان ایالت اورگن آمریکا با همکاری برخی نهادها و سازمان‌ها از جمله اداره پلیس پورتلند و سازمان پارک‌های این شهر برگزار شد.
تشرف 198 تبعه در «برونئی» به اسلام
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
طبق آمار اخیر منتشر شده از سوی مراکز اسلامی کشور برونئی، حدود 198 تبعه در این کشور طی 5 ماه به دین اسلام تشرف یافته‌اند.
شانس کم سیاستمدار اسلام‌ستیز انگلیسی برای کرسی ریاست
نامزدی سیاستمدار اسلام‌ستیز انگلیسی برای ریاست حزب «استقلال پادشاهی متحد» احتمالاً رد خواهد شد؛ زیرا مقامات این حزب نگران هستند که دیدگاه‌های او سبب بدنامی و ریزش محبوبیت حزبشان شود.
ممنوعیت حجاب در تاجیکستان؛ مقابله با افراط‌گرایی یا اشاعه سکولاریسم
در مؤسسات آموزشی تاجیکستان پوشش حجاب و روسری برای زنان ممنوع است و برای مردان داشتن ریش منع شده و برای جوانان کمتر از ۱۸سال رفتن به مسجد ممکن نیست.