با توجه به انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا ، به نظر شما وضعیت اسلام هراسی در آمریکا چه می شود؟
بیشتر می شود
کمتر می شود
تفاوتی نمی کند
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
اهانت همزمان مجله شارلی ابدو به «اسلام» و قربانیان حمله تروریستی بارسلون+تصویر
نشریه فکاهی شارلی ابدو در صفحه اول خود با چاپ عکسی از حادثه تروریستی اخیر شهر بارسلون و انتصاب آن به دین مبین اسلام احساسات مسلمانان جهان به ویژه فرانسویان را برانگیخته است.
شمار دانش آموزان محجبه آلمان در حال افزایش است
حجاب در آلمان همیشه موضوعی بحث برانگیز بوده است. آزادی ادیان در آلمان موضوعی تضمین‌شده در قانون اساسی است. با این حال زنان محجبه مسلمان گاهی برای انتخابی که داشته اند مجبور به دفاع هستند.
تعلیق آتشنشان نیویورک به خاطر کامنت ضداسلامی
دادستان نیویورک اعلام کرد که یکی از مأموران اداره آتشنشانی منطقه «لیک‌لند» نیویورک به دلیل درج کامنت ضداسلامی درباره یک مسجد از کار تعلیق شد.
تعطیلی یک دبیرستان اسلامی در «تورنتو» کانادا
بسته‌شدن یک دبیرستان اسلامی در شهر «تورنتو»، مرکز استان «آنتاریو» و پرجمعیت‌ترین شهر کانادا، درست دو هفته مانده به شروع سال تحصیلی جدید باعث شگفت‌زدگی خانواده‌های مسلمان شد.
استفن اوبراین، رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل
استفن اوبراین، رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد که در جریان سفر اخیر خود به جمهوری آفریقای مرکزی شاهد علائم و نشانه‌های اولیه نسل‌کشی بوده است.
تصمیم‌گیری پارلمان سوئیس در مورد ممنوعیت واردات گوشت حلال
پارلمان سوئیس به زودی در مورد ممنوعیت واردات گوشت حلال و کوشر تصمیم‌گیری کنند.
لغو تظاهرات بزرگ‌ترین گروه ضداسلامی در آمریکا
بزرگ‌ترین گروه ضداسلامی آمریکا با مشاهده راهپیمایی ۴۰ هزار نفری ضد نژادپرستی در شهر «بوستون» در ایالت «ماساچوست»، تظاهرات برنامه‌ریزی شده خود را لغو کرد.
محصور کردن در روستاها؛ تازه‌ترین ابزار سرکوب اقلیت مسلمان روهینگیا
بودایی‌های میانمار در ایالت مسلمان‌نشین «راخین»، صدها مسلمان روهینگیای ساکن این منطقه را با کشیدن حصار به دور منطقه، زندگیشان را محصور کرده و از کار کردن و برآوردن نیازهای اولیه باز می‌دارند.
انتشار راهنمای مقابله با اسلام‌هراسی برای مسلمانان آمریکا
شورای روابط اسلامی ـ آمریکایی، بزرگترین سازمان حامی حقوق مسلمانان آمریکا، راهنمایی را برای نشان دادن برخی راه‌های مقابله با اسلام‌هراسی و نژادپرستی منتشر کرد.
رونق کارآفرینی زنان مسلمان در آمریکا
۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۰
آمریکایی‌ها به صورت روزافزونی خرید آنلاین را به خرید حضوری ترجیح می‌دهند؛ نتایج تحقیق مؤسسه پژوهشی «پیو» نیز نشان می‌دهد که از هر 10 آمریکایی 8 نفر به صورت آنلاین خرید می‌کنند.
حمله نیروهای میانماری به مسجد مسلمانان
نظامیان میانماری با حمله به مسجد شهر «راتیدائونگ» در شرق ایالت راخین ضمن هتک حرمت ساحت این مسجد، اقدام به تخریب مسجد و مایملک آن کردند.
شورای مسلمانان انگلیس انتشار مقاله ضداسلامی را پیگیری می‌کند
شورای مسلمانان انگلیس خواستار وجود مقررات بهتر برای نشریات انگلیسی پس از انتشار مقاله توهین‌آمیز علیه مسلمانان در روزنامه «سان» شد.
خشم مردم از انتشار پیام‌های ضداسلامی در کالیفرنیا
انتشار تراکت‌های حاوی پیام‌های ضد اسلامی در شهر «آلامدا» در ایالت «کالیفرنیا»ی آمریکا باعث شد تعداد زیادی از ساکنان این شهر اعتراض خود را علیه این اقدام در تظاهراتی اعلام کنند.
40 درصد مسلمانان اروپا از «نژادپرستی» رنج می‌برند
یک نظرسنجی برگزارشده بین مدت زمانی مهرماه 94 تا تیرماه 95 شمسی که منتشرشد، اعلام کرد که 40 درصد از مسلمانان اروپا از اشکال مختلف تبعیض نژادی رنج می‌برند
حذف بلندگوهای مساجد در استان «چینگهای» چین
مسئولان شهر «هولونگ حوی» در شمال غربی استان «چینگهای» چین، حدود هزار بلندگو را از ۳۵۵ مسجد این شهر به بهانه مقابله با آلودگی صوتی جمع‌آوری کردند.
تعرض گروه اسلام‌ستیز به مدرسه اسلامی در هلند
مدیر یک مدرسه ابتدایی اسلامی در شهر «لیدن» هلند، از قفل و زنجیرشدن درهای این مدرسه توسط گروه ضداسلامی خبر داد.
پشیمانی زن آمریکایی اسلام‌ستیز و دوستی با مسلمانان
زن آمریکایی هنگامیکه زنان مسلمانی را که چندی پیش در یک پارکینگ اتومبیل تهدید به مرگ کرده بود، دید که در حال مذاکره با کارفرمایش برای برگرداندن او به سر کارش هستند، از کرده خود پشیمان شد.
کمپین دعوت از مسلمانان آکسفورد برای گزارش دادن جرائم ضداسلامی
افزایش حملات ناشی از نفرت علیه مسلمانان در شهر «آکسفورد» انگلیس سبب به راه‌ افتادن کمپینی شده که مسلمانان را به گزارش کردن این جرائم ترغیب می‌کند.
موج جدید اسلام هراسی در اتریش
۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷
وزیر خارجه اتریش اتخاذ اقدامات سخت تری علیه موسسات و انجمن های اسلامی که بطور غیرقانونی در این کشور فعالیت دارند را خواستار شد.
بازداشت جوان پاکستانی به اتهام سوزاندن قرآن‌
پلیس پاکستان، یک جوان پاکستانی را به اتهام قرآن‌سوزی بازداشت کرد.