حمله تروریستی مسلحانه به مسجدی در نیوزیلند چه نتیجه‌ای خواهد داشت؟
باعث ترس و وحشت مسلمانان می‌شود
باعث افزایش اسلام هراسی و رویگردانی از اسلام می‌شود
باعث گسترش و استقبال بیشتر از اسلام خواهد شد
مهاجرت مسلمانان به این کشورها متوقف حواهد شد
نمایش خبر در روز :
ماه :
  سال :
بخش :
نوع مطلب :
تکفیری‌های بوکوحرام، خطری برای تمام آفریقا
هر چند اقداماتی که گروه افراطی بوکو حرام در نیجریه به انجام می‌رساند، تروریستی به شمار می‌آیند اما با توجه به صبغه تکفیری‌گری رهبران این گروه، باید به دنبال چیزی فراتر از فعالیت‌های تروریستی در تحلیل ماهیت بوکو حرام بود.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی ، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در سومین هم اندیشی و نمایشگاه تشکل‌های شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی،گفت: همانطور که در جبهه فرهنگی قرارگاه، صف و ستاد در حال شکل گرفتن است باید کارگاه‌هایی هم شکل بگیرد تا وظایف هر کس مشخص شود.
رضا معممی مقدم مدیر کل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی
مدیر کل تشکلهای دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در سومین هم اندیشی و نمایشگاه تشکلهای شاخص جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: علت حدوث سازمان تبلیغات اسلامی، مدیریت جهادی در عرصه فرهنگ بوده است.
بررسی پدیده اسلام‌ستیزی در هلند
۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۵
هرچند آزادی مذهبی در قانون اساسی هلند به رسمیت شناخته شده؛ اما این کشور در صدر فهرست کشورهای اسلام‌ستیز قرار گرفته است.
علل سقوط حکومت مسلمین در اسپانیا
۳۰ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۱
اقدامات مسیحیان آندلس برای اضمحلال مسلمین مبنی بر آلوده کردن جوانان مسلمان به می گساری و بی بند و باری در نهایت حکومت مسلمان آندلس را به ورطه نابودی کشاند.
مسلمانان هند در پشت دیوارها
۲۳ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۵۳
با وجود همه این مسایل حتی مسلمانان گجرات و به ویژه بازرگانان و صاحبان مسلمان صنایع نیز البته برای کسب منافع بیشتر اقتصادی از حزب مودی حمایت می کنند. و همین حمایت ها است که به ناسیونالیست های هند این امکان را می دهد که هرگونه تبعیض علیه مسلمانان را شایعه و دروغ عنوان کنند.
ابعاد اسلام‌هراسی در بریتانیا پس از یازده سپتامبر(2)
اسلام‌هراسی و تبعیض علیه مسلمانان در جامعه بریتانیا به‌وضوح دیده می‌شود و وجود نوعی هماهنگی میان بخش‌های دولتی و رسانه‌ای که تأثیرات آن به‌روشنی در فضای عمومی جامعه قابل مشاهده است، نگرانی‌های بسیاری دراین‌باره ایجاد کرده است.
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در اولین روز بهار و نخستین روز سال ۱۳۹۳، در اجتماع عظیم و پُر شور زائران و مجاوران رضوی علیه السلام با تبریک مجدد سال نو، ابعاد مختلف نقشه کلان راه کشور در سال جدید یعنی «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» را تبیین کردند و با تشریح ماهیت،...
پيام نوروزى مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۳
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پيام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۳ را سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملّی و مديريّت جهادی» نامگذاری کردند.
ابعاد اسلام‌هراسی در بریتانیا پس از یازده سپتامبر(1)
اسلام‌هراسی و تبعیض علیه مسلمانان در جامعه بریتانیا به‌وضوح دیده می‌شود و وجود نوعی هماهنگی میان بخش‌های دولتی و رسانه‌ای که تأثیرات آن به‌روشنی در فضای عمومی جامعه قابل مشاهده است، نگرانی‌های بسیاری دراین‌باره ایجاد کرده است.
سخنرانی مجیدی در سازمان ملل با موضوع اسلام هراسی
اقدامات خشونت‌باری که میوه آن اسلام‌هراسی در همه جهان است، با روح اسلامی که من از محمد و علی و حسین (ع) آموخته‌ام، بیگانه است، لذا سعی دارم تا پیام و چهره واقعی دین مهربانی پیامبر اسلام را در قالب فیلم محمد به دنیای نگران و آشفته عرضه کنم.
مسلمانان آفریقای مرکزی؛ قربانی انتقام کور
مسلمانان و مسیحیان آفریقای مرکزی طی چندین قرن زندگی صلح آمیزی درکنار یکدیگر داشتند اما تنها چندماه کافی بود تا این کشور به صحنه مناقشه ای خونین بدل شود و حال تهیه مواد غذایی هم در عمل امکان پذیر نیست.
العربیه یا «العبریه»؛ رسانه‌های جهان اسلام به کدام سو می روند؟
شبکه خبری العربیه، متعلق به آل‌سعود، که در جنگ 22 روزه، به دلیل حمایت از صهیونیسم، لقب العبریه جهان عرب را به خود گرفت، در وضعیت کنونی خاورمیانه، همانند ستون پنجم رژیم غاصب اسرائیل در میان مسلمان به فتنه‌گری ادامه می‌دهد.
نقد و بررسی فیلم آرگو در دانشگاه خلیج فارس بوشهر
در این نشست که به همت کانون یاس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار گردید فیلم آرگو مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
شماره پنجاه و نهم ماهنامه بررسی و مقابله با اسلام ستیزی
شماره پنجاه و نهم (بهمن 92) بولتن خبری تحلیلی بررسی و مقابله با اسلام ستیزی ، به همت معاونت مطالعات و تحقیقات مؤسسه فرهنگی آرماگدون منتشر شد.
روانشناس روانی خواستار ذبح مسلمانان شد!
جریان‌های جدید اسلام‌هراسی، پروژه‌ای کاملا مغرضانه و طراحی‌شده از سوی صهیونیسم است که با استفاده از ابزارها و روش های متنوع به صورت وسیعی در حال اجراست.
"گراهام فولر" استاد علم ادیان در دانشگاه نیویورک
بر عکس آل‌سعود که تروریست‌های تکفیری را ساماندهی و بحران خاورمیانه را تشدید می‌کنند، در میان شیعیان چنین رویکردی وجود ندارد. شیعیان، کنش‌گرانی اجتماعی‌اند که تنها درصدد تأمین حقوق مدنی خود هستند و همه تاکتیک‌ها و چارچوب‌های فعالیت‌‌های‌شان مدنی است.
ردپای خونین جنبش 969 در کشتار مسلمانان میانمار
در این نوشتار به علل و عوامل و ابعاد جنایات علیه مسلمانان در میانمار با محوریت جنبش «۹۶۹» می‌پردازیم.
شماره پنجاه و هشتم ماهنامه بررسی و مقابله با اسلام ستیزی
شماره پنجاه و هشتم (دی 92) بولتن خبری تحلیلی بررسی و مقابله با اسلام ستیزی ، به همت معاونت مطالعات و تحقیقات مؤسسه فرهنگی آرماگدون منتشر شد.
نژادپرستی مدرن، زیر پوست «اسلام‌هراسی»
اسلام‌هراسی در اوایل امر، عبارتی برای بیان نوعی «ترس از اسلام» در جوامع غربی بود ولی کم‌کم این عبارت مفهوم گسترده‌تری به‌خود گرفت تا جایی که اکنون از این واژه برای توجیه تبعیض علیه مسلمانان در اروپا و آمریکا استفاده می‌شود.